Leśny Zakład Doświadczalny w Złotówku

Ośrodek Badań Środowiska Leśnego i Hodowli Zwierząt Łownych powstał w 2001 roku na podstawie Uchwały Senatu nr 22/2001 Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Inicjatorem i długoletnim koordynatorem Ośrodka był prof. dr hab. Józef Nicpoń.Bazę Ośrodka stanowi obwód łowiecki nr 104 o powierzchni 7655 ha, w tym 5299 ha rewirów leśnych zlokalizowany w Nadleśnictwie Oleśnica na terenie RDLP Wrocław. W dniu 14 września 2023 roku, zarządzeniem Rektora UPWr, Ośrodek został przemianiowany w Leśny Zakład Dośiadczalny w Złotówku.

Podstawowym celem LZD jest umożliwienie prowadzenia badań naukowych i wdrażanie ich wyników oraz kształcenie studentów w zakresie funkcjonowania ekosystemu leśnego, gospodarki leśnej, siedliskoznawstwa, ochrony przyrody, zarządzania populacjami zwierząt dziko żyjących i zagadnień związanych z edukacją przyrodniczo-leśną.

Angażujemy się w edukację przyrodniczo-leśną dla dzieci i młodzieży. Współpracujemy z samorządem lokalnym oraz organizacjami pozarządowymi. Byliśmy współorganizatorami warsztatów bartniczych oraz warsztatów tropowych psów myśliwskich.

img_20230819_090023.jpg

We współpracy z Gminą Zawonia podejmujemy interwencje związane z wypadkami komunikacyjnymi z udziałem zwierząt, udzielając im doraźnej pomocy i zajmując się zorganizowaniem profesjonalnej pomocy weterynaryjnej.

289686378_1055805411708875_1431457679506822909_n.jpg

Byliśmy współorganizatorami imprez sportowych w tym jednego z największych w regionie pieszo-rowerowego biegu na orientację, którego inicjatorem i głównym organizatorem jest towarzystwo SNOB.

1m6a2171.jpg

Zakład dysponuje 22 miejscami noclegowymi w pokojach 2 i 3 osobowych. W kwaterze myśliwskiej można spędzić nie tylko urlop, ale również zorganizować uroczystości okolicznościowe, szkolenia, konferencje imprezy integracyjne oraz polowania indywidualne i zbiorowe. Posiłki przygotowywane są na życzenie gości, podawane w przepięknej, stylowej jadalni z kominkiem.

Kontakt: